Geleneksel İftar Yemeğinde, TİAD Üyeleri ve sektör temsilcileri bir araya geldi

Takım Tezgahları Sanayici ve İş adamları Derneği (TİAD), 1992 yılında kurulmuş olup, imalat sanayisinin temel üretim araçlarından olan takım tezgahlarının, tamamlayıcı ekipman ve takımlarının ithalatı, ihracatı ve imalatı alanında faaliyet gösteren sanayici ve iş adamlarını bir araya getirerek; sektörün mesleki ilkelerini oluşturup uygulanmasını sağlamak ve üyelerini yurt içinde ve yurt dışında ilgili platformlarda en iyi şekilde temsil etmek amacıyla kurulmuş bir meslek örgütüdür.

Bu çerçevede çalışmalarını sürdüren TİAD’ın Geleneksel İftar Organizasyonu 9 Haziran günü Grand Hyatt Otel’de gerçekleşti. TİAD üyelerinin ve sektör temsilcilerinin her yıl Ramazan ayında gerçekleşen buluşmaya katılımı yoğundu. TİAD üyelerinin yanı sıra takım tezgahları sektörünün önemli firma temsilcilerinin de katıldığı iftar yemeğinde PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Karatepe de bulundular.


Geleneksel İftar Organizasyonunun açılış konuşmasını TİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aydoğdu gerçekleştirdi. Vakit ayırıp gelen tüm misafirlere teşekkür eden Hakan Aydoğdu, Fransa’da gerçekleşen CELIMO Konsey Toplantısında edindiği izlenimleri ve sektörün durumuyla ilgili rakamsal verileri misafirler ile paylaştı.
Hakan Aydoğdu’nun ardından sözü TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü aldı. Ersözlü konuşmasında, TİAD ile aralarında gerçekleşen verimli iş birliğine istinaden teşekkür etti ve MAKTEK Avrasya’nın yanı sıra 4-7 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleşecek, “Sektörün Ege’deki Buluşması” niteliğindeki MAKTEK İzmir Fuarı’ndan duydukları heyecanı dile getirdi.

Ersözlü’nün ardından söz alan İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Keskin, gümrük uygulamalarının sektörlerle olan ilişkisi hakkında bilgiler verdi. Organizasyonun destekçisi olan Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) adına, Türkiye Direktörü Suna Chen ve İstanbul İş Geliştirme Müdürü Ayşin Poyraz, Tayvan Makine Sektörü ve Türkiye İlişkileri konulu bir sunum gerçekleştirerek, Tayvan’ın geneline yönelik bilgi paylaştıktan sonra Tayvan Makine Endüstrisini anlattı. Uzun yıllardır süre gelen ve TIMTOS Fuarı'nı da kapsayan Tayvan-Türkiye Makine İş birliğini aktardı. 

TİAD Genel Sekreteri Pınar Çeltikci, “2016 yılı Makina ve Takım Tezgahları Sektörleri” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda takım tezgahları sektörünün 2016 yılında Türkiye ve Avrupa’daki durumu misafirler ile paylaşıldı. “Sabit Fiyatlarla GSMH Gelişme Hızları, Çalışan Kişi Başına Verimlilik, Takım Tezgahları Sektörünün durumu, Türkiye dış ticaretindeki payı, ihracat, ithalat ve kullanımın dünyadaki dağılımı, Türkiye takım tezgahları sektörünün dünyadaki yeri, CELIMO Ekonomi Anketi verilerine göre Takım Tezgahları Sektörünün Avrupa’daki Durumu” başlıkları ele alındı. Konuşma ve sunumların ardından iftar yemeği devem etti. Gecede, katılımcılar sektörel konular hakkında da değerlendirme yapma imkanı buldular.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5