Firmanızdan yapılan Plastik Tanıtım Grubu (PTG) Kesintisini, İade Almayı Unutmayın!

Son Tarih: 02 Temmuz 2017

Bilindiği üzere 23 Kasım 2016 tarihinde sektörün tepkisi ve geniş katılımı ile yapılan İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Olağanüstü Genel Kurulu sonucunda Plastik Tanıtım Grubunun (PTG) kapatılması ve ihracatçılarımızdan yapılan zorunlu kesintilerin firmalara iadesine karar alınmıştı.

Ancak ihracatçılarımızdan, İhracatçı Birliğince kesinti yapılmaya devam edildiği ve kesintilerin iadelerin edilmediği şikayeti üzerine konuyu Bakanlık ve İKMİB nezdinde takibe aldık.

Konuyu yakından takip eden Bakanlığımız; Genel Kurul kararına uygun şekilde, PTG kesintisi yapılmaması için İhracatçı Birliğine talimat verildiğini ve şimdiye kadar yapılan PTG kesintilerinin en geç 6 ay içinde başvuran firmalara İhracatçı Birliği'nce iade edileceği bilgisini Ek'te paylaşmıştır.

Kendilerinden yapılan kesintileri geri almak için firmalarımızın, 2 Temmuz 2017 tarihine kadar İhracatçı Birliğine başvurmaları gerekmektedir. Kesinti iadeleri için bu tarihe kadar başvurmayan firmaların alacakları bedeller, otomatikman İhracatçı Birliğine kalacaktır.

Ekonomi Bakanlığı'nın Konu Hakkındaki Resmi Yazısı için Linke Tıklayınız.

Konunun Detaylarını PAGEV Dergisinin linkinden okuyabilirsiniz.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5