EKONOMİ BASINI EGD'NİN GECESİNDE BULUŞTU

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) ekonomi basınını yeni yıl etkinliğinde buluşturdu. EGD'nin her yıl gerçekleştirdiği “Yeni Yıl Buluşması” Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ev sahipliğinde, Başarsoft ve BitTurk ana sponsorluğu, Arzum ve PAGEV’in katkılarıyla hibrit olarak düzenlendi.

EGD Gecesinde PAGEV adına ödülü Başkan Yavuz Eroğlu, usta gazeteci Faruk Erdem’den aldı

Geleneksel buluşmada alanlarında başarılı isimlere çeşitli kategorilerde teşekkür ve şükran belgeleri takdim edildi. Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat ve Rüştü Bozkurt, Faruk Türkoğlu, Osman Ulagay, Emre Alkin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda deneyimli gazeteciye plaketler sunuldu. Buluşmada duygularım ifade eden Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "80li yıllarda ekonomimizin dışa açılmasıyla birlikte, Türkiye’nin dışa açık büyüme modeli, ekonomi gazeteciliğinin de yükselişinde tetikleyici oldu.

EGD adına, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’ye ödülünü, Başkanımız Yavuz Eroğlu takdim etti

Türkiye'nin makroekonomik dinamikleri özel sektör odaklı bir değişim gösterirken, ekonomi gazeteciliği de büyüyen Türkiye ekonomisinin hem duyurulması hem tanıtılması rolünü üstlendi. 30 yıl boyunca birlikte bugünlere geldik" diye konuştu.


Gecede; Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat, Dünya Gazetesi yazarı Rüştü Bozkurt, Faruk Türkoğlu, Osman Ulagay, Emre Alkin ile deneyimli gazeteciler Meral Tamer, Hasan Eriş, Şemsi Yücel, Şaziye Karlıklı, Güler Akdağ, Ahmet Coşkunaydın, Seda Poyraz Yüksel Uysal, Rafet Ballı, Necati Zincir kıran Kenan Akın, Engin Köklüçınar ve Zehra Güngör'e ekonomi gazeteciliğine katkıları nedeniyle Yaşam Boyu Onur Üyeliği Belgesi verildi.

EGD'den Osman Arolat ve Rüştü Bozkurt'a Yaşam Boyu Onur Ödülü

 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5