Eco Ocean: Sürdürülebilir Gözlük

PAGEV Başkanı Yavuz EROĞLU’nun Türkiye ve Ortadoğu Başkanlığını yürüttüğü WFO dünya çapında önemli markalarla denizlerdeki atığın, ürüne dönüştürülmesi yönündeki çalışmalarına devam ediyor. Bu yazıda, söz konusu faaliyetler kapsamında gerçekleşen örnek bir çalışmaya yer verilmiştir.

Eco Ocean gözlük çerçeveleri, denizlerden toplanıp geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor. Çünkü denizlerde plastiğe yer yok!

WFO’nun projedeki ortağı, ABD merkezli gözlük üreticisi Modo, ürünlerinde WFO’nun yardımıyla denizlerden toplanan balık ağları ve halatları kullanıyor. Toplanan ürünler kontrol edildikten sonra temizlenip kesilerek ekstrüzyon yöntemiyle plastik granül haline getiriliyor ve Eco Ocean çerçevelerde yer alıyor.

Hafif ve son derece rahat çerçeveler, okyanustan esinlenen su yeşili, mürekkep ve kilin yanı sıra, bir klasik olan siyah, zeytin ve mavi renkleriyle dikkat çekiyor. Polarize ve normal güneş gözlüğü seçenekleri de bulunan Eco’nun kutuları ve ambalajı da nişasta ve geri dönüştürülmüş PET gibi sürdürülebilir malzemelerden üretilmekte.

Lansmanı için hazırlanan kampanya, denizlerle bağlantısını olumlu bir şekilde vurgulayarak insanların gündelik hayatlarında tercihlerini sürdürülebilir olandan yana kullanmasını teşvik ediyor. Hepimiz olumlu yönde değişimi kucaklayan bir neslin çocuklarıyız ve ne kadar küçük olursa olsun doğru kararlar vermemizin değişim dalgası yaratabileceğini biliyoruz. Fark yaratmak için daha iyi seçimler yapmak gerekiyor ve biz de bu yüzden marka sahiplerini ürünlerinde geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmaya teşvik etmeyi görev biliyoruz.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3