Dövizli Sözleşmeler ve İhracat Bedelleri

Bilindiği üzere, Hazine ve Maliye Bakanlığı ”ihracat bedellerinin yurda getirilmesi” konusunda düzenleme yapmış ve buna ilişkin 2018-32/48 sayılı Tebliğ 4 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Bu çerçevede Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürlüğü tarafından İhracat Bedelleri’ne ilişkin tüm detayları ve olası tüm soruları yanıtları ile bulabileceğiniz Sunumunu (İndirmek için tıklayınız) bilgilerinize sunuyoruz. Sunumda da görebileceğiniz gibi bazı noktalarda yeni düzenlemelere ihtiyaç vardır ve bunların yakın zamanda hayata geçmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Ayrıca, 12 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan, döviz üzerinden yapılan sözleşmeleri (istisnalar hariç) 12 Ekim 2018 den itibaren kaldıran, “TÜRK PARASININ KIYMETİNİ KORUMA HAKKINDA 32 SAYILI KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KARAR” a ilişkin sizlerin görüş ve önerilerini de 18 Eylül 2018 günü mesai bitimine kadar PAGEV Uğur Aktel (ugur.aktel@pagev.net.tr) adresine yazılı olarak iletmelerini beklemekteyiz.

İhracat Bedellerinin Yurda Getirilmesi Hakkında SUNUM

Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında KARAR

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3