DIOKI PETROKİMYA’DAN YENİ YATIRIM

Tüm yatırımlarını hız kesmeden Türkiye içinde yapan DIOKI Petrokimya ailesi, önümüzdeki yıllarda, yeni yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.

Yumurtalık Serbest Bölgesinde 2016 yılında tamamen yerli sermaye ile 80,000t / yıllık PS + EPS üretimine başlayan DIOKI Petrokimya, 5 yıl gibi kısa bir süre sonra mevcut kapasitesine ek olarak 70,000t / yıllık yeni PS tesisini devreye almak için tüm fizibilite çalışmalarını tamamladı. Temel üretim ekipmanlarının siparişleri verildi. Lisans anlaşmaları imzalandı.

Tamamı DIOKI Petrokimya tarafından finanse edilecek iki fabrikanın kapasitesi Aralık 2022 sonunda yıllık 150,000t PS + EPS olacak.

Türkiye’de üreterek büyüyen yerli hammadde üretim şirketi DIOKI Petrokimya ana hedeflerini açıkladı:

• Birinci hedef yeni PS fabrikasını en kısa sürede devreye alarak, yurt içi ve yurt dışı ana üreticilerine hizmet etmeye devam edecek.

• İkinci hedefi ise Aralık 2023 sonunda toplam 60,000t yıllık kapasiteli ABS+SAN tesisini devreye alarak, durmadan Türkiye için üretime devam etmeye, kaliteli ve sürdürülebilir miktarda PS, ABS ve SAN sağlamak için çalışacak.

Yönetim Kurulu Başkanı A.Sefa Küçükboyacı’nın açıklamaları ve yatırım müjdeleri ardı arkasına devam ediyor. DIOKI Petrokimya, sağlam, tecrübeli ve dinamik bir ekip ile Türkiye’de PS, ABS ve SAN ithalatını bitirmeyi ve yurt dışına ödediğimiz hammadde maliyetini minimuma indirmeyi hedefliyor.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3