Crocco SpA CEO'su Renato Zelcher, yeniden EuPC Başkanlığına seçildi

Crocco SpA CEO'su Renato Zelcher (1962), Avrupa Plastik Dönüştürücüleri Birliği Genel Kurulu sırasında EuPC'nin 2020-2022 dönemi için yeniden Başkan seçildi. Her yıl düzenlenen iki günlük Plastikle Döngüsel Gelecek konferansı Avrupa'daki COVID-19 salgını nedeniyle ertelenirken, EuPC üyeleri ilk sanal Genel Kurul için bir araya geldi.

İlk kez 2018'de EuPC Başkanlığına seçilmiş olan Zelcher, bu yılki seçimin ardından şunları söyledi:

“EuPC'nin bana 2018'den bu yana duyduğu güvenden ve ikinci kez Başkan seçilmemden ötürü onur duyuyorum. Gösterilen bu teveccüh ile, bizi bekleyen zor günlere ve büyük güçlüklere, daha kararlı göğüs gerebilmemi sağlayacak güç ve huzuru içimde buluyorum.

Bildiğiniz gibi, Avrupa'nın hatta dünyanın savaştan bu yana gördüğü en zor zamanları yaşıyoruz. İlk acil durumun üzerinden aylar geçmesine ve kontrol altına alınmasına rağmen, bütün Avrupa birlik olmazsak başarısızlığa uğrayabiliriz.

Ancak bu zor dönemde, sektörümüzün ürünlerinin vazgeçilmez olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Üyelerimizin pek çoğunun çabaları sayesinde, sağlık ve ilaç sektörlerine güvenli bir şekilde paketlenmiş ürünleri, koruyucu ekipmanı ve hayati ihtiyaçları ulaştırabildik.

Yürütülen onca olumsuz kampanyadan sonra aranan malzeme haline gelen plastik, ürettiğimiz malzemenin neden bu kadar yaygın olup milyonlarca uygulamada kulllanıldığını dünyaya hatırlattı. Bu noktadan hareketle, sektörümüz ve şirketlerimiz yeniden hayata geçerken, gerçek anlamda döngüsel ekonomiye yönelik çalışmalarımızı devam ettireceğiz. EuPC bu nedenle “#Plastics4People” başlıklı bir iletişim projesi de başlatıyor."

Plastic Omnium Clean Energy Avrupa Başkan ve CEO'su Claude Clement de ikinci kez EuPC Saymanlığına ve üçüncü kez EuPC Otomotiv ve Ulaşım Bölümü Başkanlığına seçilmiş oldu.

EUPC Yönetim Kurulu Üyeliği görevi halen devam etmekte olan Yavuz Eroğlu’da,

“Bir taraftan plastik Sektörü olarak bilimsel veriler ışığında topluma sağladığımız katkıyı anlatırken, bir taraftan da özellikle bilinçsiz tüketim, sorumsuz davranışlar ve atık yönetimine önem vermeyen devletler sebebiyle çevreye verilecek zararın önüne geçmek için yaptığımız çalışmalara Avrupa Birliği sathında başkanımız ve yönetime yeni seçilen arkadaşlarımızla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

EuPC üyeleri, İnşaat ve Yapı Bölümü Başkanlığına Tarkett EMEA Sürdürülebilirlik ve Halkla İlişkiler Direktörü Myriam Tryjefaczka'yı ikinci kez seçti. Constantia Flexibles Grup Ar-Ge Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Achim Grefenstein ise Ambalaj Bölümü Başkanlığına seçilerek David Baker'ın görevini devrald. Genel Kurul'da ayrıca Grupo Lantero Başkanı Andres Lantero Moreno, EuPC Danışma Kurulu'nun yeni üyesi olarak seçildi.

Bunun yanı sıra, EuPC'ye tam üye olarak katılan EUMEPS, plastik dönüştürücüler tarafından rEPS kullanımını raporlamak üzere hazırlanmış MORE platformuna da katılacağını bildirdi. COVID-19'un plastik geri dönüşüm piyasalarında yol açtığı sorunlara rağmen, Avrupa plastik dönüşüm endüstrisi, geri dönüştürülmüş malzeme kullanımında şeffaflık sağlamaya kararlı hareket ediyor.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3