ATIK İTHALATI ÇALIŞTAYI

28 Ağustos 2019 tarihinde Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Mehmet Emin BİRPINAR başkanlığında gerçekleşen “Atık İthalatı Uygulamaları” toplantısına bakanlık atık ithali konusunda yapmayı planladığı ekteki düzenlemeyi sunmuş ve kasım ayında bir çalıştayla düzenlemeye son halini vereceğini belirtmişti. Bakanlığın önerdiği düzenleme ekte olup, kağıt ve plastik geri dönüş sanayicilerinin bu çalıştayda düzenlemelerle ilgili görüş belirtmesi beklenmektedir.

Bu çerçevede Bakanlık ÇED Müdürlüğü öncülüğünde, Maritim Pine Beach Belek/ANTALYA’da 10-13 Kasım 2019 tarihleri arasında 4 gün sürecekAtık İthalatı Çalıştayı” düzenlenecektir.

Çalıştayın organizasyonu Bakanlık bünyesindeki TÜÇEV tarafından yapılacaktır. Bakanlıktan alınan yazıda katılımcıların, "http://www.tucev.orgbasvuru.tucev.org sitesinden kayıt formunu doldurarak sistem üzerinden kayıt yaptırabileceği belirtilmiştir.

Bakanlıkça bu toplantının “Atık İthalatında” yapılacak düzenlemeye son şeklinin verileceği toplantı olarak belirtilmesi sebebiyle, ilgili sektör firma ve sivil toplum örgütlerimizin katılımının sektör menfaatine olduğunu değerlendiriyoruz.

Katılımla ilgili tüm detaylar Bakanlığa bağlı TÜÇEV’in www.tucev.org sitesindedir.

TOBB Atık Sektör Toplantısı

TOBB Paydaşlar arası Diyalog Toplantısı

Bakanlığın Önerdiği Düzenlemeler İle İlgili Sunum


Saygılarımızla,

Ertan GÜNEŞ
Genel Sekreter

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3