ACİL DUYURU

Değerli Sektör Mensuplarımız,

22.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 26.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlamalarıyla/yasaklamalarıyla ilgili genelge İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. Genelgede; Petrokimya, Gıda/Temizlik/İlaç sektörleri için Ambalaj üretimi, Hijyen malzemeleri üretimi yapan firmalarımız için çalışma izni verilmiştir.

Geçen hafta sonu olduğu gibi, yukarıda sayılan alt sektörler dışında kalan firmalarımızdan bu süreçte çalışmak durumunda olanlar; Valilik/ Kaymakamlık veya Sanayi İl Müdürlüklerine başvurarak izin alabilmektedir.

Bu çerçevede "Günlü ihracat bağlantı ve taahhüdü olan firmalar, faaliyetlerine ara vermesi durumunda büyük zarar oluşturacak imalat sanayi firmaları ile faaliyetlerine devam eden sektörlere girdi ve hammadde sağlayan firmalar" bulundukları yerlerdeki Valilik/Kaymakamlık/İl Sanayi Müdürlüğüne başvuru yaparak sokağa çıkma kısıtlaması/yasağı ile ilgili taleplerini ivedilikle bildirmelidir.

Genelgede açıkça alt sektörleri belirtilen firmalarımızın (Petrokimya/Gıda/Temizlik/İlaç sektörleri için ambalaj üretimi, hijyen malzemeleri üretimi yapan) böyle bir başvuru yapmasına gerek yoktur.

Uygulama ile ilgili sorusu olan firmalarımız 0212 425 13 13 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirler.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Genelge için tıklayınız.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Konuya İlişkin Talimatı için tıklayınız.

Saygılarımla,

Ertan GÜNEŞ
Genel Sekreter

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3