AB Uyumu ve Tanıtım Videoları

Değerli Dostumuz,

PAGEV olarak hala en önceliklerimizden biri, yılbaşında yürürlüğe giren ve ‘kapsam-yöntem’ itibarıyla eksikler ve yanlışlar barındıran “Ücretli Plastik Alışveriş Poşetleri Uygulaması”nın hem sektör hem de çevreye zarar vermeyecek şekilde yeniden düzenlenmesi. Umuyorum ki pek yakında gerekli mevzuat değişikliğine ilişkin haberi de sizlerle paylaşacağız.

Yasanın yürürlüğü girmesinin ardından önce İstanbul sonra Ankara’da beşyüz poşet üreticisinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantılarda sektörümüzün sorunlar karşısında PAGEV’in çatısı altında kenetlendiğini, ve birlik olmanın yarattığı sinerjiyi gösterdik. Nitekim bu kararlı duruşumuz bürokraside de karşılık buldu ve sektörümüzün haklı taleplerini dikkate almaya başladılar.

Sektörümüzün bu önemli sorununu her ortamda ve mecrada gündeme getirmeye devam ettik. Başta Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Berat Albayrak dahil 7 Bakanımızın da yer aldığı “TOBB Türkiye Sektör Meclisleri Şurası”nda söz alarak bu konudaki eksik ve yanlışları, sektöre ve ekonomiye etkisini anlattık.

Ekte yer alan haber kupüründe de göreceğiniz gibi Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sn. Vahap Munyar ile bir araya gelerek taleplerimizi medya aracılığı ile dile getirmeye devam ettik. (18.03.2019)


Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Yeterli mi? Hayır… Mevzuattaki sorunlar giderilene kadar çalışmaya devam edeceğiz. Konu sadece bir Plastik poşet konusu değildir, tümden Sektörümüze olumsuz bir algı yükleyen kampanyadır ve kamuoyu doğru bilgilendirilmezse er yada geç sektörün tüm diğer kollarını da olumsuz etkileyecektir.

Daha önceki bilgilendirme yazımızda, sizlerden de üyesi olduğunuz sivil toplum kuruluşlarında, yerel medyada, yerel siyasetçiler nezdinde bu konuyu anlatmanızı ve onları da harekete geçirmenizi rica etmiştik. Bize yapılan geri dönüşlerden anlıyoruz ki birçok üreticimiz bu ricamızı görev telakki etmiş, etmeye de devam ediyor.

Aşağıda yer alan EK linklerde Plastiğin hayatımızda ne kadar İŞ GÖRDÜĞÜNÜ gösteren videolar ve Sayın Vahap Munyar’ın köşe yazısının sizin yerelde yürüttüğünüz iletişim çalışmalarına katkı olacağını düşünüyoruz. Bu videoları istediğiniz şekilde kullanabilir ve duyurup, dağıtabilirsiniz. Plastiklerin hayatımızdaki vazgeçilmez rolü ve sağladıkları faydaları ne kadar çok anlatabilir, paylaşabilirsek kamuoyunda oluşan olumsuz algıları kırmakta da o denli başarılı olacağımız kanaatindeyim.

Saygılarımla,

Yavuz EROĞLU
PAGEV Başkanı

 

PLASTİK Tanıtım Videosu 1

PLASTİK Tanıtım Videosu 2

PLASTİK Tanıtım Videosu 3

PLASTİK Tanıtım Videosu 4

PAGEV Tanıtım Videosu

Not: Makalede sehven mikron yerine milimetre yazılmış, Sn. Munyar konu hakkında bilgilendirilmiştir.

Sosyal Medya Adreslerimizi takip edin güncel kalın
Youtube: pagevtv Facebook: pagev Twitter: pagev1989 Instagram: pagev1989 Linkedin: pagev

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3