4. Polimer Günleri PAGEV ana sponsorluğunda Yalova’da gerçekleşti

4. Polimer Günleri PAGEV ana sponsorluğunda Yalova’da gerçekleşti

Yalova Üniversitesi Polimer Araştırma Kulübü tarafından düzenlenen 4. Polimer Günleri, 18-20 Nisan 2016 tarihlerinde Raif Dinçkök Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Polimer Günleri öncesi yapılan ankete göre çeşitli sektörlerden firmaların davet edildiği etkinliğin açılışına; Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz EROĞLU, PAGEV Genel Sekreteri Ertan GÜNEŞ ile çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz EROĞLU, plastik sektörünün hızla gelişen ve büyüyen bir sektör olduğuna vurgu yaptı. Avrupa'nın plastik işleme sektöründe en büyük 2'nci ülkesinin Türkiye olduğuna dikkat çeken EROĞLU, "PAGEV eğitim amaçlı kurulan bir vakıf. Sektördeki eğitim açığını görerek kuruldu. PAGEV bu anlamda eğitim faaliyetlerini destekliyor ve sürekli ileriye taşıyor. Yalova Üniversitesi de Polimer Mühendisliği alanında bu yıl üçüncü mezunlarını verecek. Şunu bilin ki sektör buradan mezun olacak mühendisleri dört gözle bekliyor” dedi.

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Polimer Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım ise konuşmasında, "Plastik sektörü buradan mezun olacak mühendislerden büyük şeyler bekliyor. Türkiye 2016 yılında plastik işleme kapasitesi anlamında Avrupa'nın en büyük ülkesi olma hedefinde. Bunun için kaliteli hammadde üretmek lazım. İşte bunu yapacak olanlar da Türkiye'de ilk kez açılan bu üniversiteden mezun olacak siz öğrencilerimizsiniz. Sizler bizim gelecekte övünç kaynaklarımız olacaksınız. Yalova'nın ve Yalova Üniversitesi'nin adını her yerde duyuracaksınız. Şu anda bir çok ülkenin gözü bizim üzerimizde. Avrupa'dan hatta Amerika’dan bile bir çok üniversite bizimle işbirliği yapmak istiyor. " diye konuştu.

Açılış merasiminin ardından birinci oturumda söz alan PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz EROĞLU, PAGEV ’in yaptığı eğitim faaliyetlerinden bahsetti. ”Polimer Mühendisliğinin bir odasının olması gerektiğini ve mezunlar derneğinin kurulması gerekli” dedi.

Bununla birlikte; PAGEV’in Yalova Üniversitesi ile işbirliği protokolü gereğince PAGEV üyelerine yapılacak analiz ve testlerde % 25 oranında indirim sağlandığını kaydeden EROĞLU, sektörün ihtiyaç duyduğu analiz ve testlerde YÜBİTAM Merkez Araştırma Laboratuarının imkanlarından faydalanabileceğini de ekledi.

PAGEV Üyelerine özel analiz ve testler için lütfen tıklayınız.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 23-26 Kasım 2022
Partnerlerimiz
2
1
3
5