31 Ekim Dünya Karadeniz Günü’nde, TÜDAV 24. Karadeniz Günü Bölgesel Konferansı’ndayız

Karadeniz’de deniz kirliliğinin önlenmesi ve ekosistemin korunması amacı ile 31 Ekim 1996 tarihinde, Türkiye, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Romanya ve Gürcistan’ın dahil olduğu Karadeniz Stratejik Eylem Planı imzalanmıştır. Her sene bu tarihte, tarafların temsilcilerinin de katılımı ile “Dünya Karadeniz Günü” adı altında kutlamalar yapılmaktadır.

Zengin kaynakları ile birlikte ayrıca ekonomik değere sahip olan denizimi iyileştirmek ve korumak için, tüm paydaşların bir araya gelerek sürdürülebilir stratejiler eşliğinde hareket etmesi gerekmektedir.

31 Ekim 2020 tarihinde saat 10:00-14:00 arasında gerçekleştirilecek olan TÜDAV 24. Karadeniz Günü Bölgesel Konferansı’nda, iklim değişikliğinin etkileri, Mavi Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri gibi önemli konular, uzman kişiler tarafından tartışılacaktır.

PAGEV, enerji ve kaynak verimliliği ve atık yönetimi gibi konulara çözüm bulma noktasında, tüm paydaşlarla birlikte önemli projeler yürütmektedir. Özellikle denizlerimizin korunması ve ekonomik değeri olan atıkların iyi bir şekilde yönetilmesi hepimizin sorumluluğundadır.

Bu kapsamda, “Plastik Kullanmak ya da Kullanmamak, Mesele Bu Değil” konu başlığı ile saat 11:00-12:30 arasında düzenlenecek olan “Karadeniz’de Deniz Kirliliği” konulu oturumda PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu konuşmacı olarak yer alacaktır.

Sizleri, Dünya Karadeniz Günü’nü hep birlikte kutlamaya davet ediyoruz.

Konferans programı için lütfen tıklayınız.

Kongre ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. 

Konferansa ücretsiz kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3