23 KASIM ÇARŞAMBA GÜNÜ İKMİB OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNDA NASIL OY KULLANILACAK?

23 KASIM ÇARŞAMBA GÜNÜ İKMİB OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNDA NASIL OY KULLANILACAK?
KAYIT İÇİN SON GÜN 17 KASIM PERŞEMBE

İstanbul Kimyevi Madde ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’nin, 17 Mayıs 2016 tarihinde, bir oldu bitti ile Plastik Tanıtım Grubu’nu (PTG) kurduğunu sizlerle paylaşmıştık. Nitekim bu durum, sektörden yapılan ciddi miktardaki zorunlu kesintilere bir yenisinin daha eklenmesine neden oldu. Yaptığımız her ihracat başına, İhracatçı Birliği'nce zorunlu bir nispi aidat halihazırda kesilmektedir. Bu aidatın içerisinde tanıtım giderleri de yer almaktadır. Kurulan Plastik Tanıtım Grubu (PTG) ile 17 Mayıs’tan itibaren İhracatçı Birliği'ne ihracat başına ödediğiniz bu para %100 artışla 2 katına çıktı ve toplam ihracat başına kesinti binde 1 seviyesine geldi.

İKMİB’in sektörden yaptığı fazladan kesinti yaklaşık 2.500.000 TL’ye ulaştı. Bu fazladan kesintinin miktarı yıl sonunda yaklaşık 10.000.000 TL’ye ulaşabilecektir. PTG kapatılmadığı takdirde bu kesinti % 600 artışla 6 katına kadar çıkabilecektir. Konunun en vahim yönü ise, PTG’nin sektördeki firmalarımızın kârlarına ortak olmasıdır. Zira sene sonu kârlılık oranlarının maksimum %10 seviyesinde olduğu sektörümüzde faaliyet gösteren bir şirket, toplam satış rakamı üzerinden yapılan bu kesinti nedeniyle ihracat kârının %1’ini İKMİB PTG kesintisine aktarmak durumundadır.

Haksız kesintiye “DUR!” diyeceğiz, kesintileri iade ettireceğiz

İKMİB Başkanlığı, sektörümüzü ilgilendiren bu hayati konuda bilgi ve belgelerimizi paylaştığımız için, 26 senedir sektörümüzün hizmetinde olan Vakfımıza ihtarnameler göndererek bu bilgi paylaşımını durdurmak istiyor. Ancak bizler her zaman olduğu gibi, sektörümüzün hakkını savunmaya devam edeceğiz. Sektörümüzün tepkisi sonuç vermiş, Bakanımızın talimatıyla İKMİB Başkanlığı 23 Kasım Çarşamba günü Olağanüstü Genel Kurula gitmek zorunda kalmıştır. Bu Olağanüstü Genel Kurulda İKMİB Başkanlığı, Plastik Tanıtım Grubu kesintisinin devam etmesini istemektedir. Bu amaçla Plastik Tanıtım Grubu’nun yönetimine getirdiği Dernek ve Federasyon üzerinden çalışmalar yapmaktadır.

23 Kasım’da Olağanüstü Genel Kurul’da buluşalım!

Bizler de sektör olarak, 17 Kasım’a kadar aşağıda detayları verilen belgeleri hazırlayıp, teslim ederek, 23 Kasım’da Genel Kurulda olacağız ve içi boş Plastik Tanıtım Grubu’na ve kesintisine “dur!” diyeceğiz.

Aşağıda örneği bulunan Temsilci Görevlendirme Yazısı'nı ve İmza Sirkülerinizi Vakfımıza ulaştırmanız durumunda oy kullanmak için gerekli kayıt başvurusuna yardımcı olacağız.

Vakfımızdan Yağmur Cengiz (yagmur.cengiz@pagev.net.tr, Tel: 0212 425 13 13, Faks: 0212 624 49 26) ile iletişime geçebilirsiniz. Olağanüstü Genel Kurulun yapılacağı güne kadar yaşanan ve yaşanacak tüm gelişmeleri www.pagev.net adresinden takip edebilir, Genel Kurula katılım konusunda Vakfımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Olağanüstü Genel Kurulda Oy Kullanabilmek için Gerekli Evraklar

1. Firmanın yalnızca temsil ve ilzam yetkilisi oy kullanabiliyor, bu sebeple imza sirkülerinde belirtilen yetkililerinizden hangisi müsait ise temsilci bildirim yazısını o kişinin bilgilerini içerecek şekilde, firma antetli kağıdınızla hazırlayınız (ıslak imzalı ve kaşeli).

2. Firma imza sirküleri

Yukarıdaki evrakların en geç 17 Kasım 2016 mesai saati bitimine kadar İKMİB Sekretaryasına teslim edilmesi gerekmektedir. Evraklarınızı daha önceki bir tarihte Vakfımıza kargo veya elden ilettiğiniz takdirde Olağanüstü Genel Kurul evraklarınızı biz de teslim edebiliriz.

Not: Aidat borcu olan firmalar, Genel Kurulda oy kullanamamaktadır.

Temsilci bildirim yazısı örneği için tıklayınız.

Genel Kurul Tarihi Yer ve Saati

23 Kasım 2016, Çarşamba günü / 11:30
PULLMAN İSTANBUL AIRPORT HOTEL & CONVENTION CENTER - BALO SALONU 
Yenibosna Merkez Mahallesi, 1. Asena Sokak, No: 15
Bahçelievler - İstanbul
Pullman Hotel Yenibosna krokisi için linki tıklayabilirsiniz; https://goo.gl/JLjXuv

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3