PlastEurasia İstanbul 2014 Fuarı
PlastEurasia İstanbul 2014 Fuarı
  • Konum
    İstanbul, TÜYAP
  • Tarih
    04-12-2014 - 07-12-2014
  • İletişim
    Yağmur Cengiz - yagmur.cengiz@pagev.net.tr

DÖRT KITANIN BULUŞMA NOKTASI PLASTEURASIA…

Avrupa ikincisi Türk plastik sektörü dünya devlerini İstanbul’da ağırlayacak

 

Chinaplas’tan sonra dünyanın her sene düzenlenen en büyük ikinci, Türkiye’nin ve Avrasya’nın en büyük fuarı PlastEurasia İstanbul 2014 için geri sayım devam ediyor. Türk plastik sektörü olumsuz algı kampanyalarına rağmen büyümesini sürdürüyor. Üretim kapasitesi ile Avrupa’nın ikinciliği ve dünya yedinciliği konumundaki Türk plastik endüstrisi; bu yıl rekor katılımcıya ulaşmayı hedefledikleri PlastEurasia’da dünyanın en büyük plastik üreticilerini İstanbul’da ağırlayacak.

PlastEurasia İstanbul 2014, 4 Aralık 2014’te 24. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) ve TÜYAP iş birliğinde düzenlenen PlastEurasia İstanbul 24. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 04 Aralık - 07 Aralık tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yerli ve yabancı birçok sektör profesyonelini bir araya getirecek.

 

Bu yıl 24. kez düzenlenecek PlastEurasia Fuarı, on salonda toplam 98 bin metrekare sergi alanında gerçekleşecek. Avrasya’nın plastik sektörüne yönelik en büyük ticari buluşmasına; Uzakdoğu ve Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar birçok ülkeden katılacak sektör firmaları yeni pazarlara ulaşarak yeni işbirlikleri için ilk adımı atacak.

 

Üretim kapasitesi ile Avrupa ikinciliğine ve dünya yedinciliğine sahip olan Türk plastik sektörünün ev sahipliğinde, fuar süresince; plastik makineleri, kimyasal ve hammaddeler, makine yan sanayi, ısı ve kontrol cihazları ve kalıplar gibi birçok alanda en son teknoloji ürünler sergilenecek.

 

Türk plastik sektörünün hem Avrupa hem de kendi bölgesinde önemli bir güç haline geldiğini kanıtlayan PlastEurasia Fuarı, 2013 yılında 4 kıtadan 1100’ü aşkın firma temsilcisi ile yerli ve yabancı 50 bin sektör profesyonelini ağırladı. Bu yılki PlastEurasia İstanbul 24. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı’nın 40.000’i aşkın sektör temsilcisi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5