Son tüketiciye odaklanan CHINAPLAS 2017, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerini karşılamaya hazır

Asya’nın 1 numaralı plastik ve kauçuk ticaret fuarı, “Akıllı Üretim, Yüksek Teknolojili Materyaller ve Yeşil Çözümler” konularına odaklanan, son tüketiciye yönelik bir fuar. CHINAPLAS’ın hedefi, ilk kez düzenlendiği 1983 yılından bu yana; otomotiv, yapı ve inşaat, ambalaj, elektrik – elektronik, bilgi teknolojisi, telekomünikasyon ve sağlık gibi kilit nihai piyasalardaki müşterilerin taleplerini karşılamaktır. Bir önceki CHINAPLAS, 39.454’ü160’tan fazla ülke ve bölgeden gelen deniz aşırı ziyaretçiler olmak üzere 148.575 kişiyi ağırladı. Sektörde önemli bir yeri olan CHINAPLAS, daima en yeni teknolojiyi ve bu sektörlerde daha verimli, sürdürülebilir ve rekabetçi yenilikler yapmayı ve çalışmayı sağlayacak ürünleri sunmaya çalışır.

Yüksek performanslı otomotiv materyallerini görücüye çıktığı bir vitrin

Son yıllarda otomobillerde kullanılan plastik yüzdesi, teknolojik gelişimin temel ölçeklerinden biri haline geldi. Otomotiv sektörü giderek daha fazla sayıda polimer kullanmaya başlıyor

Özellikle düşük yoğunluk, iyi bir erime akış hızı, ısı direnci ve mükemmel gürültü azaltma gibi önemli özellik ve performans faktörlerine sahip mühendislik plastiklerini. Kalıplanmış renkli materyaller, karbon fiber takviyeli termoplastikler ve düşük VOC reçineler, sektörün gündemi haline geldi. Elektrikli araçların geliştirilmeye devam etmesi sayesinde yüksek performanslı materyaller, şarj ünitelerinde ve araçların iç devre kontrollerinde kendilerine yer bulmaya başladı. CHINAPLAS 2017, uluslararası ziyaretçilerine bu tür materyal ve uygulamaların en yeni örneklerini sunacak. Fuara katılan firmalar, en yeni lazer işleme teknolojilerini ve otomatik, entegre üretim serilerini de görücüye çıkaracaklar.

Gelişmiş materyaller yapı ve inşaat sektörüne giriyor

Hafif, esnek, dayanıklı ve gönderimi kolay plastikler, artık yapı ve inşaat sektöründe de sıklıkla kullanılıyor. Estetik görünüm ve kullanışlılığa yönelik talepleri göz önüne alan uzmanlar, sıvı kristal polimerler ve nano materyallerden, modifiye edilmiş grafen EPS’e kadar tüm gelişmiş materyallerin uygulamalarını araştırıyorlar. Bu tür materyal örneklerinin CHINAPLAS 2017’de ön planda olması bekleniyor.

Plastikler ve 3D baskı ile gelişen tıp endüstrisi

Mükemmel biyouyumluluk gösteren bazı değiştirilmiş plastikler, sağlık sektörünün hızlı gelişimine yön veriyor. CHINAPLAS 2017’de silikon kauçuk, vücuda zarar vermeyen reçine ve gama ışınlarına dayanıklı yeni polimerler gibi sağlık materyalleri sergilenecek. Sağlık sektörü3D baskı ekipmanı/teknolojisi ve giyilebilir teknolojiyi benimsemek konusunda da oldukça istekli. CHINAPLAS 2017’de, katık üretim teknolojisi, ekipmanı ve materyalleri konusunda en yeni gelişmeleri gözler önüne seren bir “3D Teknoloji Altzonu” da olacak. Burası hem sağlık sektörü hem de diğer sektör uzmanlarının muhakkak görmesi gereken bir alan.

CHINAPLAS 2017’de yeşil ambalajlar da sahne alacak

Sürdürülebilir gelişim konusunda çevre dostu ambalajlar tüm dünyada gündeme oturmuş durumda. Ambalaj endüstrisi genellikle hafif, ince filmler, çözünebilir materyaller ve suya, oksijene, havaya ve ultraviyole ışınlara dayanıklı ambalaj yapıları kullanmayı tercih eder. Fuara katılan firmalar da bu nedenle, ambalaj sektörü için bu tür materyaller sergileyecek. Ayrıca bariyer özelliği güçlü son ürünler, otomatik teşhis ekipmanları ve çok katmanlı film teknolojileri sunan enjeksiyon kalıplama ve ekstrüzyon teknolojilerine de yer vermek için ambalajla ilgili makine ve otomasyon ekipmanları da ilgi odağı olacak.

Elektrikli ve elektronik ürünler için çok fonksiyonlu plastikler

Elektrik – elektronik sektörü, daima mekanik açıdan güçlü, oldukça sağlam, iyi yalıtım sunan veyüksek ısıya dayanıklı; aynı zamanda da yüksek performans gösteren ve hafif olan materyaller arar. Bunun sonucunda da sektörün tercihi, mühendislik plastikleri olmuştur. Son tüketicilerin bu ürünleri daha fazla talep etmeye başlamasıyla seçilen materyallerin çok fonksiyonlu, antibakteriyel ve kendini temizleyebilir, sıcağa ve soğuğa dayanıklı ve oldukça esnek olması, hatta parmak izi tutmaması gerekmeye başlamıştır. Fuara gelen ziyaretçiler, bu tür çok fonksiyonlu polimerlerden oluşan kapsamlı bir seri göreceklerinden de emin olabilirler.

CHINAPLAS 2017, Pazhou, Guangzhou, Çin Halk Cumhuriyeti’nde yer alan Çin İthalat – İhracat Fuar Kompleksinde, 16-19 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecek. Ücretsiz katılımdan ve diğer imkanlardan faydalanmak için lütfen 1 Mart 2017 tarihine kadar www.ChinaplasOnline.com/prereg adresinden ön kayıt yaptırın. CHINAPLAS’ıFacebook, Twitter ve LinkedIn’den takip edebilir, sorularınızı sorabilir, ilgili uzman ve girişimcilerle iletişime geçebilir ve CHINAPLAS ziyaretinizle ilgili ilk elden bilgi alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için fuarın resmi websitesi olan www.ChinaplasOnline.com adresini ziyaret edin.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için fotoğraflara veya açıklamalarına tıklayabilirsiniz:

Otomotiv sektörü, çeşitli polimerleri giderek daha fazla kullanmaya başlıyor — özellikle mühendislik plastiklerini.

Gelişmiş materyaller yapı ve inşaat sektörüne giriyor

Sağlık sektörü 3D baskı ekipmanı/teknolojisi ve giyilebilir teknolojiyi benimsemek konusunda da oldukça istekli. CHINAPLAS 2017’de, additive üretim teknolojisi, ekipmanı ve materyalleri konusunda en yeni gelişmeleri gözler önüne seren bir “3D Teknoloji Altzonu” da olacak.

Sürdürülebilir gelişim konusunda çevre dostu ambalajlar tüm dünyada gündeme oturmuş durumda.

Elektrikli ve elektronik ürünlerde kullanılan çok fonksiyonlu plastikler oldukça serttir, mekanik güçleri vardır, yüksek sıcaklığa dayanıklıdır ve iyi yalıtım yaparlar.

Adsale Exhibition Services Ltd. tarafından hazırlanmıştır
Basın iletişimi için:
Hong Kong:Ms. Helen Chan
Tel:(852) 2516 3395
Fax:(852) 2516 5024
Email:Chinaplas.pr@adsale.com.hk
Resmi Websitesi:www.ChinaplasOnline.com

CHINAPLAS 2017 Hakkında

CHINAPLAS 2017, Adsale Exhibition Services Ltd. ve Beijing Yazhan Exhibition Services Ltd. Tarafından organize edilmiş; organizasyona Çin Ulusal Hafif Sanayi Konseyi – Çin Plastik İşleme Sanayi Birliği, Çin Plastik Makine Sanayi Birliği, Guangdong Plastik Sanayi Birliği, Messe Düesseldorf China Ltd. ve Şanghay Plastik Ticaret Birliğide katkıda bulunmuştur. Etkinlik, Çin ve yurt dışından çok sayıda plastik ve kauçuk kuruluşu tarafından da desteklenmektedir.

İlk olarak 1983 yılında düzenlenen CHINAPLAS, 2006 yılında UFI (Küresel Fuar Endüstrisi Birliği) tarafından da onaylanmıştır. Avrupa Plastik ve Kauçuk Makine Üreticileri Birliği’nin (EUROMAP) 28. kez sponsor olduğu CHINAPLAS, an itibariyle Asya’nın 1, dünyanın ise 2 numaralı plastik ve kauçuk ticaret fuarıdır.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3