PAGEV teknolojik gelişmeler için sektöre yol gösteriyor

PAGEV-ARÇELİK TEKNİK LİDERLİĞİNDE PLASTİK SEKTÖRÜNDE İNOVASYONA DESTEK

Günümüzde teknoloji giderek gelişiyor… Teknolojiye bağlı olarak talepler de değişiyor… Plastik sektörü de üretim ve ihracatta ilerlemek için değişen süreçleri yakından takip ediyor. Bu doğrultuda sektör temsilcilerini dünya piyasasında kullanılan sonyöntemler hakkında bilgilendirmek amacıyla yola çıkan PAGEV, “Temel ve İleri Plastik Enjeksiyon” süreçleri ile ilgili teknik eğitim semineri düzenledi. Arçelik Teknik Lideri Metin Bilgili’nin eğitmenliğini üstlendiği seminere sektör temsilcileri yoğun katılım gösterdi.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), sektördeki öncülüğüne devam ediyor. Üretim ve ihracat çalışmalarının yanı sıra eğitim misyonu kapsamında teknik eğitim seminerlerini de hayata geçiren PAGEV, son olarak “Temel ve İleri Plastik Enjeksiyon” konusunu mercek altına aldı. Seminerin eğitmenliğini ise Arçelik Teknik Lideri Metin Bilgili üstlendi. Seminer kapsamından enjeksiyon konusunda her türlü detay ve gelişme sektör temsilcileri ile paylaşıldı.

‘Temel ve İleri Plastik Enjeksiyon Semineri’nin açılışını yapan PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu,“Türk plastik sektörü olarak üretimde Avrupa’da ikinci, dünyada ise yedinci sıradayız ve yolumuza başarılı bir şekilde devam ediyoruz. İhracatımızda aynı doğrultuda her yıl giderek büyüyor. Ancak ihracat olarak daha başarılı bir noktaya ulaşmanın yollarını arıyoruz ve bununla ilgili dünyadaki rakiplerimizi çok yakından takip ediyoruz. Sonuçlar sektörümüzün teknolojik gelişim,inovasyon, bilgi ve yeniliğe ihtiyacı olduğunu gösteriyor.Ayrıca eğitim de başarının en etkin anahtarı. Biz PAGEV olarak eğitime verdiğimiz önem doğrultusunda Gebze ve Halkalı’daiki okul yaptırdık. Bu okullarımız ile sektörümüzün ihtiyacı olan nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Ayrıca üniversitelerde bulunan plastik bölümlerine de maddi ve manevi destek veriyoruz. Çünkü ülkemiz eğitimli ve gelişmiş bir sanayi gücüne kavuşmalı ki bizlerde çıtamızı bir üst seviyeye taşıyalım. Bugün burada başlattığımız seminerimizeğitime verdiğimiz desteğin bir devamı. Engin tecrübelerini aktaran Sayın Metin Bilgili’ye ve ülkemizde yeniliğin, inovasyonun destekçisi Arçelik firmamıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından sunumuna başlayan Arçelik Teknik Lideri Metin Bilgili, “Temel ve İleri Plastik Enjeksiyon” konusunda seminer katılımcılarınayeni teknolojiler, eksik veya yanlış bilinenler hakkında detaylı bilgiler paylaştı.Sektör genelinde 40 firmadan 80 profesyonelin katıldığı seminerde; genel enjeksiyon proses yöntemleri, enjeksiyon makinesi ekipmanları ve yardımcı ekipmanlar, enjeksiyon prosesi ve hammadde ilişkisi, enjeksiyon fazı ve hammadde, parça tasarımı, kalıp, makine proses etkileri, tutma basıncı fazı ve hammadde, parça tasarımı, kalıp, makine proses etkileri, itme fazı ve hammadde, parça tasarımı,kalıp,makine proses etkileri, enjeksiyon parametrelerinin parça kalitesine etkileri, kapama kuvveti hesaplamaları, enjeksiyon makineleri türleri, özel enjeksiyon prosesleri,enjeksiyon parça problemleri, tasarım, proses, hammadde ilişkileri, makine bareli temizleme-renk değişimi, kalıp terleme problemi, kolon sarkmaları ve önlemleri, enjeksiyon makine seçimi ve teklif alma ve geleceğin enjeksiyon makinesikonu başlıklarında yeni ve gelecekteki teknolojiler ele alındı.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3