PAGEV PLASTİK AMBALAJ TEKNOLOJİLERİ KONGRESİ 21 EKİM’DE

Plastik ambalajlarda sürdürülebilirlik tartışılacak...

PAGEV, plastik sektörünün en güçlü ürün grubu olan plastik ambalajlardaki değişimi mercek altına almaya hazırlanıyor. Bu yıl ikinci kez düzenlenecek PAGEV Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi, Türkiye ve yurtdışından alanında uzman isimlere ev sahipliği yapacak. Döngüsel ekonominin vazgeçilmezi olan plastik ambalajların sürdürülebilirliğinin tartışılacağı kongrede, son trendler, teknolojik gelişmeler ve yeni ambalaj tasarımları anlatılacak.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), sektörün en güçlü ürün gruplarından biri olan plastik ambalajları tüm yönleri ile ele almaya hazırlanıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek PAGEV “Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi” 21 Ekim 2015 Çarşamba günü Hilton İstanbul Bomonti Otel’de düzenlenecek. Türkiye ve yurtdışındanuzmanların, sektör temsilcilerinin ve akademisyenlerin bir araya geleceği kongrede; plastik ambalajlar konusundaki teknolojik gelişmeler,sürdürülebilir üretimde ambalajın yeri, yeni ambalaj tasarımları,son dönem trendleri ve uygulamalar tartışılacak. Gıda sektöründe kullanılan plastik ambalajlar, bu yılki kongrenin de gündeminde yer alıyor.

PAGEV’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 2. Uluslararası Plastik Ambalaj Kongresi’nin konu başlıkları arasında; Polimer Piyasalarındaki Son Gelişmeler, Plastik Ambalajlarda Yeşil Malzemeler ve Yeni Trendler, Ambalaj Çözümleri, Gıdaya Temas Eden Madde ve Malzemeler Mevzuatı, Gelecekte Laboratuvarınızdan Gıda ile Temas Eden Ürününüz İçin Neler BeklemelisinizveAmbalaj Tasarımı başlıklı sunumlar dikkat çekiyor. Döngüsel Ekonomi: Stratejik Kaynak Politikasının Baş Faktörü başlıklı oturumda ise plastik ambalajların çevreci özellikleri nedeniyle döngüsel ekonomiye sağladığı katkılar panelistlerin örnekleri ile katılımcılara aktarılacak.Kongreye; Arçelik, McDonald’s, Chemorbis, Ravago Türkiye, DuPont, Bak Ambalaj, Erema, Marbach, JSW, FASD, Plaş Plastik, Intertek, Orhan Irmak Tasarım firmalarından temsilciler ile T.C.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yetkililer konuşmacı olarak katılacak.

Etkinlik sponsorluğunu PAGÇEV, ana sponsorluğunu İKMİB’in üstlendiği 2. Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi’ne Nissei ASB, TSP Makina, AzizPlastik, Özge Plastik ve Boykan Gümrük Müşavirliği destek veriyor.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3