PAGEV HALKALI ANADOLU LİSESİ’NE KAYIT İÇİN SON ŞANS!

Bu okuldan mezun olana iş bulmak garanti!

Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı. Başta aileler olmak üzere tüm öğrenciler için okul seçimi ve kayıt zamanı… Bugün Türkiye’de yaklaşık olarak 2,5 milyon kişi işsiz. Plastik sektörü ise nitelikli eleman arıyor ancak bulamıyor. Birçok okulda kontenjanlar dolduğu için öğrenciler de gidebilecekleri bir okul bulamıyor ya da okullarını değiştirmek istiyor. Oysa ki “iş bulma garantili” bir okul kendilerini bekliyor; PAGEV Halkalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi…

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) tarafından sektör temsilcilerinin bağışları ile hayata geçirilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen PAGEV Halkalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor. Birçok okulda kontenjanların dolduğu bir dönemde PAGEV Halkalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kayıt yaptırmak halen mümkün.

Üretim ve ihracat potansiyeli ile bugün Türkiye ekonomisinin öncü güçleri arasında yer alan Türk plastik sektörü, 2014 yılının ilk altı ayını yaklaşık 18 milyar dolarlık üretim; 2,5 milyar dolar ihracat ile tamamladı. 300 bini aşkın kişiye istihdam olanağı sağlayan sektörün nitelikli eleman ihtiyacı da her geçen gün artıyor. Plastik sektörünün şu anki eleman ihtiyacı yaklaşık 25 bin kişi…

PAGEV Halkalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geçtiğimiz öğretim yılında 285 öğrenci ile eğitime başladı. Her yıl katlanarak artacak öğrenci sayısının önümüzdeki dört yıl içinde 1.200’e çıkarılması hedeflenmekte. Dört yılın sonunda ilk mezunlarını verecek okul, sektörün eleman ihtiyacını da bir nebze olsun karşılayacak.

Plastik sektörünün nitelikli eleman ihtiyacına ve Türkiye’deki işsizlik oranlarına dikkat çeken Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Türk plastik sektörü olarak bugün üretim hacmimizle Avrupa’nın ikinci, dünyanın yedinci üreticisi konumundayız. Sektörümüz sürekli gelişme ve büyüme hedefli olarak çalışıyor. Ancak nitelikli eleman ihtiyacımız da hergün daha çok artıyor. Bugün 25 bin nitelikli eleman ihtiyacımız var ve sektör temsilcilerimiz nitelikli elemana ulaşmakta zorlanıyor. Vakıf olarak eğitime verdiğimiz önem doğrultusunda Gebze’den sonra geçtiğimiz yıl İstanbul Halkalı’daki okulumuzu hayata geçirdik. Yeni eğitim sistemimize göre öğrencilerimiz seçim yaptıkları okullara kayıtlarını yaptırabiliyor ya da kontenjanlar doğrultusunda farklı okullara geçiş yapabiliyor. Ancak şu an itibariyle artık seçenekler çok azalmış durumda. Bu nedenle yeterli kontenjana sahip olduğumuz PAGEV Halkalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sektörümüzde ‘iş garantisi’ ile kayıt yaptırmak üzere öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 23-26 Kasım 2022
Partnerlerimiz
2
1
3
5