PAGEV’de Yavuz Eroğlu Oy Birliği ile Yeniden Başkan

PLASTİK SEKTÖRÜ GENEL KURULDA BİRLİK MESAJI VERDİ

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında yer alan plastik sektörünün temsilciliğini üstlenen PAGEV 2016 Genel Kurulu’nda Yavuz Eroğlu oy birliği ile yeniden başkan seçildi. Eroğlu, “Biz birlikte daha güçlüyüz. Önümüzdeki dönemde de çözüm odaklı projelerimizle sektörün önünü açmaya ve ekonomiyi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), 29. Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçti. 18 Şubat Cumartesi günü Küçükçekmece’deki PAGEV Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan seçimlerde PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi. Tarihi katılımla gerçekleşen PAGEV 2016 Genel Kurulu’nda; Başkan, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyeleri seçildi. Üç yıllık süre için yeniden seçilen Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri PAGEV tarihindeki en yüksek oyu alarak tek liste ile girilen seçimden güçlenerek çıktı.

PAGEV Başkanlığına seçilen Eroğlu yaptığı konuşmasında, son 3 yıl içerisinde imza attıkları faaliyetleri başlıklar altında hatırlatarak “Sektör için önemli işler yaptık. Ama sizlerle birlikte yürüyecek yolumuz var. PAGEV’in güçlenerek sektöre daha fazla katkı sağlaması için ekip olarak önümüzdeki dönemde de çok çalışacağız” dedi.

Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Plastik sektörünün birleştirici gücü PAGEV, her zaman üyelerinin ve sektör temsilcilerinin yararına faaliyetler yürüttü. Bu bizim asli görevimiz. Misyonumuzu yerine getirmek için gece-gündüz proje üretmeye devam edeceğiz. Herkesle uyum içerisinde çalışarak çözüm odaklı yaklaşımlar üretmek için buradayız. Ancak sektörün zararına olacak hiçbir adıma izin vermedik, vermeyeceğiz. Bu mücadelemizi ‘PAGEV çok kavgacı’ diye çarpıtmak isteyenler varsa bugün buradan söylüyorum PAGEV yönetimi bundan sonra da sektörün yararı için her zeminde hukuki ve yasal yollardan mücadelesini vermeye ve sektörün haklarını korumaya devam edecek.”

Birlikte Daha Güçlüyüz…

PAGEV Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul’un yapıldığı salonda bulunan, “Birlikte Daha Güçlüyüz” sloganına dikkat çeken Yavuz Eroğlu, önümüzdeki dönemde PAGEV’in güçlenmesi, plastik sektöründeki katma değerinin artması ve sonuçta Türkiye ekonomisinin daha da büyümesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Eroğlu,özellikle Başkanlığını yaptığı TOBB Plastik Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi’nin sektörün içindeki tüm sivil toplum örgütlerini de kucaklayan yapısıyla büyük ailenin evi olmaya devam edeceğini de belirtti.  Yavuz Eroğlu, gelecek döneme ait plan ve projelerinden biri olan PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi’nin, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının önünü açarak, sektördeki katma değeri arttıracağının müjdesini verdi. Firmaların sertifikasyon, test, laboratuvar maliyetlerini azaltırken, zaman kaybını ortadan kaldıracak PAGEV Mükemmeliyet Merkezi gibi pek çok projeyi önümüzdeki günlerde hayata geçireceklerini ifade eden Yavuz Eroğlu, sektörün sorunlarını çözerken; hem yurt içinde, hem de küresel anlamda yürüttükleri çalışmaları hızlandırarak yola devam edeceklerini belirtti.

Eroğlu, Genel Kurul’da kendisini ve yönetimini yeniden göreve oy birliği ile seçen tüm üyelere ve sektör temsilcilerine teşekkür ederek, PAGEV’deki birlik ve beraberliğin artarak sürmesi gerektiği temennisinde bulundu.

PAGEV 2016 Genel Kurulu’nda Yapılan Seçimde Yeni Yönetim

PAGEV YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu - Sem Plastik A.Ş.
1. Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç - Enformak A.Ş.
2. Başkan Yardımcısı Ali Zeki Karadeniz - GF Hakan Plastik

Burak Önder – Lüks Plastik A.Ş.
Kazım Öztürk – Petek Plastik A.Ş.
Aziz Özay – Aziz Plastik
Cengiz Karabolat – Meltem Makine
Abdullah Karatepe-Öznar Plastik Ltd. Şti.
Özge Avcı – Netpak A.Ş.
İsmail Eren Ünlü–Akümsan Plastik A.Ş.
Orhan Göçer–Credoy A.Ş.

YEDEK ÜYELER

Orçun Hakan Akarsu- Ayka Plastik
Mehmet Aslan – Astan Plastik A.Ş.
Serkan Karataş- Karataş Makine
Ömer Ertemiz – Gamma Makine
Oğuzcan Çetinalp– Pilsan Plastik A.Ş.
Cavit İlker İnan–Durden Plastik A.Ş.
Yusuf Pala–Akay Stand Ltd. Şti.

DENETİM KURULU ASİL ÜYE

Dursun Cemal Bak–Polinet Plastik A.Ş.
Şaban Gülbahar – Üstün Plastik A.Ş.
Cuma Çekici – Mensad

DENETİM KURULU YEDEK ÜYE

Ersoy Kaya– Nazkaya Ambalaj
Erkan İndibay – Zirve Polimer
Aziz Turan–Turan Plastik A.Ş.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3