PAGEV’de dönüşüm kurumsal kimlik ile devam ediyor

PAGEV’de dönüşüm kurumsal kimlik ile devam ediyor

Türk plastik sektörünün birleştirici gücü PAGEV, 2016 yılını yenilenme mottosuyla karşıladı. Gelişmenin yenilenme ile mümkün olacağına inanan vakıf, 27 yıllık değerlerinden kopmadan daha modern ve dinamik bir yüze merhaba dedi. Yeni kurumsal kimlik, logo ve web sitesi ile PAGÇEV’in yeni kahramanı “PAG”ı sektör temsilcilerinin buluştuğu geleneksel iftar yemeğinde tanıtan PAGEV davetlilerden tam not aldı.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın (PAGEV) geleneksel iftar yemeği bu yıl çok başka bir anlam taşıdı. Türk plastik sektörünün öncülüğünü üstlenen PAGEV, Hyatt Regency Otel Ataköy’de düzenlediği iftar yemeği ile birlikte yeni kurumsal kimliğini plastik sektörünün önemli aktörleri, sektörün tüm sivil toplum örgütleri ve sektöre destek veren çeşitli kurum ve kuruluşlarının oluşan 800 seçkin davetliye tanıttı. 27 yıllık sektör deneyimini yenilenen logo ve kurumsal kimliği ile pekiştiren PAGEV daha modern ve dinamik bir yapıya kavuştu. Yenilenen Logo’nun tanıtımını eski logonun babası PAGEV’in kurucu onursal başkanı Muammer Yüceler ve yeni başkanı Yavuz EROĞLU’nun birlikte yapması , vakfın geçmişiyle kurduğu bağında güzel bir örneğini oluşturdu

PAGEV’in yeni logosu tasarlanırken bir polimer tanesinin kıvrılarak “P” harfini oluşturması temel alındı. “P” harfinin alt kısmındaki damla formu plastiğin hammaddesi petrolü simgelerken, üst kısmındaki yeşil form hem bir damlayı hem de bir yaprağı anımsatarak vakfın doğaya duyduğu saygıyı ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi gözler önüne seriyor.

“P” harfinin bir sayfa gibi kıvrılması, vakfın eğitim ve araştırmaya verdiği değeri sembolize ediyor. Ayrıca petrol rengiyle doğayı simgeleyen yeşilin bir araya gelmesi, PAGEV’in birleştirici gücünü tek bir karede topluyor.

Kurumsal kimlik ve logo ile değişim rüzgarını başlatan vakıf listeye güncel trendler ile sektör temsilcilerinin eğilim ve ihtiyaçlarını dikkate alarak yenilediği web sitesini de ekledi. Yeni kurumsal adresini www.pagev.net olarak değiştiren vakıf, hem tasarım hem içerik dizini sayesinde ziyaretçilerine site için dolaşımda kolaylık sağlarken, bilgiye pratik ve hızlı bir biçimde ulaşma imkanı sunuyor.

Geri dönüşüm yeni kahramanı “PAG”

Ayrıca PAGEV tarafından kurulan Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı Geri Dönüşüm İktisadi İşletmesi)’in sevimli kahramanı da yenilendi. “PAG” ismi verilen yeni kahraman, tüm geri dönüşüm etkinliklerinde atık ve geri dönüşüm konusunda çocukları eğlendirerek bilgilendirecek.

İftar yemeği sırasında yaptığı konuşmada vakfın kuruluşundan bu yana birçok yenilik ve gelişmenin plastik sektörüne kazandırıldığını belirten PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, “Bizler vakfımızı kuran ve ilerlemesi adına çalışan büyüklerimizden aldığımız bayrağı daha ileri taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Plastiğin ve ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacağımızı biliyoruz ve yeni logomuzun birleştici gücümüzü daha da artıracağına inanıyoruz. Değerlerimizden kopmadan çağa uygun daha modern bir yüze kavuştuk” dedi.

1950’li yıllarda 1,5 milyon ton olan plastiğin 2016 yılına gelindiğinde 340 milyon tona ulaştığını açıklayan Yavuz Eroğlu, “Plastik çok genç olmasına rağmen oldukça hızlı büyüyen ve gelişen bir sektör. Türk plastik sektörü olarak 66 yılda Avrupa ikinciliği ve dünya altıncılığına kadar ulaştık. Bugün geldiğimiz bu nokta bir başlangıç. TOBB bünyesinde başkanlığını yaptığımız Plastik, Kauçuk Kompozit Sektör Meclisimizi de kurduk. Bu birliktelikle sektörü daha ileri götüreceğiz. Türk insanının azim ve girişimciliği elimizdeki en büyük güç. Plastik herkesin hayatını iyileştirir , yeterki biz onu daha iyi anlatalım , PAGEV Bunun için var” diyerek sözlerine devam etti.

Hızlı büyüyen sektörün sorunlarının da hızla büyüdüğünü vurgulayan Yavuz Eroğlu, Türk plastik sektörünün yurtiçinde ve yurtdışında yaşadığı sorunlara değinerek; PAGEV olarak sektör adına yürütülen tüm çalışmaları ve projeleri detaylarıyla davetlilere anlattı. Eroğlu sözlerini şu şekilde bitirdi: “Türk plastik sektörünün gelişimi yönünde her türlü çalışmanın içinde aktif olarak rol alıyoruz. Sanayicilerimizin sorunlarının çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece önümüzdeki tüm engelleri ve sorunları ortadan kaldıracak ve Türk plastik sektörünü daha da ileri taşıyacağız.”

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3