CHINAPLAS 2017’de görücüye çıkan son teknolojiler küresel ekonomiye ivme kazandırmayı amaçlıyor

“Akıllı Gelecek için Yeşil Yenilikler” teması ile Asya’nın 1 numaralı plastik ve kauçuk ticaret fuarı CHINAPLAS 2017 (31. Uluslararası Plastik ve Kauçuk Endüstrisi Fuarı), üst düzey, profesyonel ziyaretçilerine “Akıllı Üretim”, “Yüksek Teknolojili Materyaller” ve “ Yeşil Çözümler” başlıkları altında yapılan tüm yenilikleri sergileyecek. Gelişmiş yeni materyal, ekipman ve teknolojileri görücüye çıkaran öncü bir platform olan CHINAPLAS, ekonomiyi ivmelendirmedeki rolünü de gözler önüne serecek.

Yeşil çözümler, sürdürülebilir bir üretim sağlar

2016 yılında, daha sürdürülebilir bir toplum olma yolunda küresel çapta büyük adımlar atıldı. Birleşmiş Milletler’in açıkladığı 17 sürdürülebilir gelişim hedefinin dünya liderleri tarafından kabul edilmesiyle insanın ve üretimin çevre üstündeki etkisinin azaltılması, çok sayıda küresel gelişim gündeminin zirvesine oturdu. Üretim sektörünün ilerleyebilmek için yeşil çözümleri kabul etmekten başka çaresi yok. CHINAPLAS 2017 de uluslararası ekonomik koşulları göz önüne alarak sıfır VOC salımı yapan gelişmiş ekipmanlar ile hafif, çok fonksiyonlu ve düşük karbonlu olabilen, çözünebilir ve geri dönüştürülebilir materyaller gibi yeşil çözümleri buluşturuyor ve ön plana çıkarıyor. Fuarın “Geri Dönüşüm Teknoloji Zonu” ise ziyaretçilere enerji tasarrufu ve çevreyi koruma hususlarında en başarılı uygulamalardan oluşan zengin bir seçki sunacak.

Zhongshan Sotech Printing Machinery’nin geliştirdiği, küresel çapta piyasaya sürülen ilk solventsiz rotogravür baskı makinesi de ilk olarak CHINAPLAS 2017’de görücüye çıkacak. Bu baskı makinesi esnek ambalaj üretiminde ve yiyecek - içecek, günlük kimyasallar ve tıbbi malzemelerin ambalajlarında kullanılıyor ve üreticinin VOC’den kurtulmasını sağlıyor. Makinenin üreticisi, bu ekipmanın renkli mürekkebi, solvent ve VOC’ye ihtiyaç duymadan, soğuk ışık yardımıyla katılaştırdığını belirtiyor. Zhangjiagang Xinbei Machinery, aynı zamandamanyetik ayrıştırma sistemiyle boru, kütle ve kauçukların geri dönüşümüne de katkıda bulunabilecek çok amaçlıbir plasitk çöp öğütücüsünü de sergileyecek. Ekipman, bir miktar daha geliştirildiğinde ince film, çanta ve flaman gibi yumuşak materyallerin öğütülüp geri dönüştürülmesinde de kullanılabilecek.

Yüksek performanslı yeni materyaller, yeniliğe giden yolu açıyor

Uluslararası plastik ve kauçuk sektörleri hızla gelişirken küresel çapta büyüyen, kaliteli ürün isteyen son tüketici pazarından da faydalanıyor. CHINAPLAS 2017’de aralarında kompozitlerin de bulunduğu yeni ve yüksek performanslı materyallerin yanısıra güçlü, bariyer özelliğine sahip, şeffaf, buharlaşma ve kaynamaya karşı dayanıklı, UV ışınlarına dirençli, antibakteriyel ve biyoçözünebilir materyaller de sergilenecek. Bu tür performans faktörleri otomobillerin ağırlığını azaltmak, tüketici elektronik cihazlarının daha ince ve hafif hale getirmek, gıda güvenliğinin arttırmak ve yapı ve inşaatlarda karbon ayak izini azaltmak amacıyla kullanılıyor.

Bir yenilik platformu olarak haklı bir itibara sahip olan CHINAPLAS 2017’de ziyaretçiler, araç ağırlığını azaltmaya önemli ölçüde katkı sağlayan yeni ve mükemmel materyallerle tanışma fırsatı bulacak. Örneğin Solvay, otomotiv güç aktarma sistemlerinin daha verimli olmasını sağlayan yüksek performanslı poliamid reçinesi TechnylREDx’i görücüye çıkarırkenhammadde karıştırıcısı China XD de sadece üretim sırasında karbon ayakizini azaltmakla kalmayıp çok sayıda otomotiv uygulamasının ağırlığının da azalmasını sağlayan saman dolgulu polipropilen materyali XDPPSTR-03LQ19005’i tanıtacak.
Akıllı üretim, akıllı ekipmanlarla birleşiyor.

Akıllı üretim, CHINAPLAS 2017’nin ana teması olmayı sürdürüyor. Fuarın önceki iki sene boyunca oldukça başarılı olan “Otomasyon Teknolojisi Zonu”, bu yıl adını “Akıllı Üretim Teknoloji Zonu” olarak değiştirerek sektörün akıllı üretime olan ilgisini göstermeyi görev edindi.

Fuarın bu kısmında, aralarında mekanik kol, robot, otomatik sistem, kontrolör, aktüatör ve sensörlerin de bulunduğu tüm yeni teknoloji ve ürünler sergilenecek. Akıllı üretim süreçleri için yüksek kaliteli, entegre çözümler arayan uluslararası ziyaretçiler, hayal kırıklığına uğramayacaklar. 3D yazıcı, tarayıcı, baskı yazılımları ve baskı hizmetlerinin sergilendiği “3D Teknoloji Alt Zonu” ise ziyaretçileri daha fazla yeni teknolojiyle tanışacakları yer olacak.

Fuara bu segmentte katılan firmalar, en sofistike müşterileri tatmin edecek ve uluslararası alanda rekabet edebilmelerini sağlayacak etkileyici yeniliklerini sergileyecekler. Bu firmalardan biri olan Guangdong Topstar Technology,yüksek hız ve yüksek hassasiyet sunan dünya lideri EtherCatbus kontrol teknolojisini kullanan hafif yük robotunu tanıtacak. Dong Guan Cangming 3D Techise metal 3D yazıcı, ışıklı 3D yazıcı ve 3D biyoyazıcılarını görücüye çıkaracak. Bunların yanısıra çok sayıda başka firma da CHINAPLAS 2017’de en yeni ve en iyi teknolojilerini sergilemeye ve dünyanın her yerindeki son tüketici piyasalarından gelen ziyaretçilerini ağırlamaya hazır.

Pazhou, Guangzhou, Çin Halk Cumhuriyeti’nde yer alan Çin İthalat – İhracat Fuar Kompleksinde, 16-19 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecek CHINAPLAS 2017 için giriş ücretleri 30 RMB (bir günlük) ve 50 RMB (dört günlük) olarak belirlendi. Ücretsiz giriş için 9 Mayıs’a kadar www.ChinaplasOnline.com/preregadresinden ön kayıt yaptırabilirsiniz. 1 Mart öncesinde başarıyla ön kayıt yaptıran ziyaretçiler, ziyaretçi kartlarını posta yoluyla önceden alarak alandaki kayıt sırasına girmek zorunda kalmayacaklar.

Ticaret fuarı ve genel olarak plastik ve kauçuk sektörü hakkında en yeni bilgilere ulaşmak için CHINAPLAS 2017’yi Facebook, Twitter ve LinkedIn’den takip edebilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için fuarın resmi websitesi olan www.ChinaplasOnline.com adresini ziyaret edin.

Fotoğraflar:

Zhongshan Sotech Printing Machinery’nin geliştirdiği ve küresel çapta piyasaya sürülen ilk solventsiz rotogravür baskı makinesi de ilk olarak CHINAPLAS 2017’de görücüye çıkacak. 

3D yazıcı, tarayıcı, baskı yazılımları ve baskı hizmetlerinin sergilendiği “3D Teknoloji Alt Zonu” kurulacak. Dong Guan Cangming 3D Tech de bu yeni kurulan alandametal 3D yazıcı, ışık dolgulu 3D yazıcı ve 3D biyoyazıcılarını görücüye çıkaracak.

Guangdong Topstar Technologyyüksek hız ve yüksek hassasiyet sunan dünya lideri EtherCat bus kontrol teknolojisini kullanan small-load robotunu tanıtacak.

CHINAPLAS 2017 boyunca yeni ve yüksek performanslı ürünler sergilenecek.


Adsale Exhibition Services Ltd. tarafından hazırlanmıştır
Basın iletişimi için:
Hong Kong:Ms. Helen Chan
Tel:(852) 2516 3395
Fax:(852) 2516 5024
Email:Chinaplas.pr@adsale.com.hk
Resmi Websitesi:www.ChinaplasOnline.com

CHINAPLAS 2017 Hakkında

CHINAPLAS 2017, Adsale Exhibition Services Ltd. ve Beijing Yazhan Exhibition Services Ltd. Tarafından organize edilmiş; organizasyona Çin Ulusal Hafif Sanayi Konseyi – Çin Plastik İşleme Sanayi Birliği, Çin Plastik Makine Sanayi Birliği, Guangdong Plastik Sanayi Birliği, Messe Düesseldorf China Ltd. ve Şanghay Plastik Ticaret Birliği de katkıda bulunmuştur. Etkinlik, Çin ve yurt dışından çok sayıda plastik ve kauçuk kuruluşu tarafından da desteklenmektedir.

İlk olarak 1983 yılında düzenlenen CHINAPLAS, 2006 yılında UFI (Küresel Fuar Endüstrisi Birliği) tarafından da onaylanmıştır. Avrupa Plastik ve Kauçuk Makine Üreticileri Birliği’nin (EUROMAP) 28. kez sponsor olduğu CHINAPLAS, an itibariyle Asya’nın 1, dünyanın ise 2 numaralı plastik ve kauçuk ticaret fuarıdır.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5