7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE OYLAR ŞEFFAF SANDIKLARA EMANET

Seçmen oylarını plastik sandıklarda güvenle kullanacak, çevre kazanacak

Türkiye genel seçimlere hazırlanıyor. Seçim sandıkları ise gündemin önemli bir parçası… Türk plastik sektörünün seçimlere kazandırdığı sandıklar; tümüyle şeffaf, ısıya ve darbeye dayanıklı, üstelik yüzde 100 geri dönüşümlü. Binlerce ağacın ait oldukları doğada kalmasını sağlayan plastik sandıklar; hafiflikleri, kolay depolanmaları ve geri dönüşümü ile çevreye de kazandırıyor.

Türkiye genelinde gerçekleştirilen seçimlerde seçmenler şeffaf plastik sandıklarda güvenle oylarını kullanacak. 2011 yılı genel seçimlerinde denenen plastik sandıkların kullanımına 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi, 2014 yerel seçimlerinde de devam edilmişti.

Şeffaflığı, hafifliği, ısıya ve darbeye dayanıklılığı ile alternatif malzemelerle üretilen sandıklara fark atan plastik sandıklar; ayrıca seçmenin oy kullandığı sandığa güvenini de artırıyor. 45 cm eninde, 60 cm boyunda ve 50 cm yüksekliğinde, sürgülü kapak ve gövde olmak üzere iki parçadan meydana gelen sandıklar tek noktadan kilitlenebiliyor. Yaklaşık 6 kg ağırlığındaki seçim sandıkları polikarbonat hammaddesinden en üst düzey makine, ekipman ve ileri teknoloji kullanılarak üretiliyor.

PAGEV Çevre Komitesi Üyesi ve plastik seçmen sandıklarının üretimini gerçekleştiren Beno Plastik İş Geliştirme ve Satış Direktörü Hakan Dirgeme konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bugüne kadar seçimler için yaklaşık 550 bin adet seçim sandığı ürettik. Ürettiğimiz sandıklar alternatiflerine göre oldukça hafif ve içi içe geçerek rahatlıkla taşınabiliyor, depolanabiliyor ve uzun yıllar kullanılabiliyor. Şeffaf olduklarından içindekini net olarak gösteriyor. Böylece güvenilirliği artıyor. Doğaya ve çevreye saygılı yüzde 100 geri dönüşümlü malzemeden ürettiğimiz sandıklar ahşap sandıkların aksine nem, mantar, böcek gibi olumsuzlukları önlüyor. Sıcaklık değişikliklerine karşı dayanıklı olup, çivi, kıymık ve pas gibi tehlikeleri de yok. Ayrıca temizlenmesi de çok kolay ve kullanım ömürlerini tamamladıklarında geri dönüşümleri ile ekonomik değerlerini koruyorlar. Her yönü ile çevreci dediğimiz plastik sandıklarımızla; ahşap kullanımını önlüyoruz ve böylece binlerce ağacın doğal yaşamlarını sürdürmelerini de sağlıyoruz.” dedi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3